Aktuality

 31.05.2024

Réva vinná vykvetla letos dřív, sklizeň by mohla začít už v srpnu

Réva vinná letos vykvetla o několik týdnů dříve než obvykle. Vinaři očekávají, že sklizeň by mohla začít už v srpnu, podobně jako v extrémně teplém roce 2018.

 17.04.2024

Unikátní test, který má ochránit révu před přicházejícím mrazem

V letošním roce zasáhly Českou republiku nebývalé jarní mrazy. Vinařství Habánské sklepy ze skupiny BOHEMIA SEKT proto začalo testovat technologii UV boostingu také jako ochranu révy vinné před mrazem.

 01.02.2024

DoVinic.cz a UV Boosting inspiruje další vinaře

Na konci ledna jsme uspořádali kulatý stůl pro naše moravské a slovenské vinařské kolegy.  Setkání bylo zaměřeno na oblast udržitelných technologií a postupů ve vinařství. Velkou pozornost věnovali vinaři technologii UV Boosting, která bez použití chemických látek posiluje imunitu rostlin révy vinné.

 30.11.2023

Setkání s Plzeňským Prazdrojem

Jednou z hlavních aktivit programu DoVinic.cz je testování hlubokokořenících směsí k zadržování vody ve vinohradech. O naše znalosti a zkušenosti vyplývající z tohoto programu jsme se podělili s kolegy z Plzeňského Prazdroje.

 07.09.2023

Prokypřovací směsi pomáhají udržet vodu v krajině

Ochránit vinohrady před suchem může pomoci speciální zelená směs rostlin. Tento postup, který používá společnost BOHEMIA SEKT na 66 hektarech vinic v okolí Pavlova a Bzence vznikl ve spolupráci s odborníky z Mendelovy univerzity. 

 22.05.2023  2 min

Pokroková technologie UV Boosting

První zkouška průkopnické technologie na bázi ultrafialového záření UV-C, kterou vyvinul tým studentů a profesorů na univerzitě ve městě Avignon na jihu Francie, proběhla v květnu na vinicích poblíž Mikulova.

 22.04.2023  3 min

Testování probiotik v boji proti suchu

Probiotika (laktobacily) jsou užitečné bakterie, které významně přispívají ke zvýšení imunity a hrají roli při ochraně před nežádoucími mikroorganismy. To platí nejen u lidí, ale také u rostlin a půdy. Odborníci z Mendelovy univerzity nyní testují jejich účinky na vinicích skupiny BOHEMIA SEKT.

 12.04.2023  2 min

Experimentujeme s kolektivní imunitou rostlin

Na Moravě odstartovala výsadba vinic. Jako jeden z nejvýznamnějších pěstitelů révy vinné jsme letos vsadili na odolné PIWI odrůdy a při této příležitosti spustili test s kolektivní imunitou rostlin.